Bezpečnost silničního provozu je pro nás nejdůležitější

Na evropských silnicích se nepřetržitě dějí lehké až středně těžké nehody, některé z nich dokonce i se špatnými následky. Aby se tomu zabránilo, zavedla Evropská unie oficiální směrnici „Evropská charta pro bezpečnost silničního provozu“, zkráceně ECS. Úloha směrnice ECS spočívá v záchraně 25.000 životů v silniční dopravě, se zásadním cílem zmenšit na polovinu počet obětí nehod silničního provozu v zemích EU do roku 2020.

Obce, spolky, stejně jako firmy z různých odvětví z celé Evropy, dělají pro tento akční program hodně. Signatáři ECS přispívají s pomocí různých opatření k tomu, aby došlo ke splnění cíle. UTA přitom patří od počátku mezi tyto signatáře.

V této souvislosti přichází naše závazné prohlášení k zajištění konkrétních opatření pro bezpečnost silničního provozu:

 

1. Partnerství s DocStop

DocStop a UTA vstoupily v roce 2007 do dlouhodobého partnerství. DocStop je naším partnerem, jedná-li se o zdravotní péči u řidičů z povolání samotných. Tak mohou být naši řidiči cíleně ošetřeni již během cesty, dříve než dojde ke špatným následkům.

Jak funguje DocStop?
Řidičky a řidiči mohou volat při různých zdravotních problémech horkou linku DocStop (01805 112 024). Přitom se jim telefonicky přihlásí nejbližší stanice DocStop. Řidička popř. řidič se může nechat ošetřit přímo na místě a jet bezpečně dál.

2. Spolupráce s TÜV Rheinland.

Podle zákona o kvalifikaci řidičů z povolání (BKrFQG) jsou řidiči z povolání v nákladní nebo osobní dopravě s řidičským oprávněním skupiny C1/C1E/C/CE resp. D1/D1E/D/DE povinni se prokazovat dokladem o pravidelném dalším vzdělávání.

V našich médiích pravidelně informujeme řidiče a osoby zodpovědné za vozový park o termínech a novinkách těchto dalších školení. Přitom jsou zprostředkovány zejména znalosti o bezpečné jízdě, bezpečném jednání a efektivním řidičském chování.

3. Hlídaná parkoviště

Pro naše zákazníky a řidiče z povolání nabízíme parkovací službu UTA. S našimi partnery umožňujeme řidičům „bezstarostné“ parkování. Když jsou řidiči v časové tísni a musí dodržovat přestávky na odpočinek, může rychle narůst časový tlak;  to se zase odráží ve zvyšujícím se tempu a také stresu na evropských silnicích. Naše parkovací služba UTA usnadňuje celodenní hledání parkoviště, poskytuje bezpečné parkování a zajišťuje tím odpočinkový spánek pro další fázi cesty.

Kontakt

Symbol služba zpětného zavolání Využijte naší bezplatné služby zpětného zavolání

Symbol UTA Servicehotline číslo společnosti UTA
+420 270 006 300

Symbol Non-stop havarijní služba Non-stop havarijní služba
bez poplatků:
00800 - 88 27 37 84
Přehled telefonních čísel zde

Symbol Non-stop služba blokace karet Non-stop služba blokace karet
bez poplatků:
00800 - 88 226 226
nebo:
+49 6027 509-666

Symbol Non-stop Mercedes-Benz Service Mercedes-Benz Service 24h
Přehled telefonních čísel zde

Symbol E-Mail E-Mail: service@uta.com

Symbol Kontakt Kontakt

Symbol UTA vyhledávač stanic UTA vyhledávač stanic