Mýtná služba pro nákladní vozidla – vyúčtování mýtného v Evropě se společností UTA

Mýtná služba pro nákladní vozidla od společnosti UTA. Bezhotovostní a pohodlné vyúčtování mýtného s mýtnou službou od společnosti UTA. Bezhotovostní vyúčtování mýtného pro nákladní vozidla napříč Evropou prostřednictvím společnosti UTA.

Dálnice, tunely, mosty a trajekty – téměř všude v Evropě se již platí poplatky za jejich používání . To znamená kromě dodatečných nákladů také velké množství administrativní činnosti. Se společností UTA lze toto vše značně snížit. Protože napříč celou Evropou mohou Vaši řidiči prostřednictvím společnosti UTA hradit mýtné pro nákladní vozidla bezhotovostně – i díky použití mýtných přístrojů pro elektronické systémy evidence mýtného.

Mýtné je poplatek, který se může vybírat za použití dopravních staveb (tzn. silnic, dálnic, mostů a tunelů). Poplatek se platí na mýtnicích, které jsou k tomuto účelu určeny. Výše mýtného přitom závisí na mnoha různých faktorech jako je emisní třída, příslušná země a ujetá trasa – a v neposlední řadě také  třída vozidla.

Mýtné služby v Evropě

Pokud chcete získat další informace o mýtných službách společnosti UTA v celé Evropě, klikněte na příslušnou zemi na naší interaktivní mapě:

Europa
 
A B BY CH CZ D DK E E F F GB --> HR HU I I L LT LV N NL P PL RO --> S S SK SLO

Mýtné pro nákladní vozidla: Kdo musí platit?

V Německu se dosud platí pouze mýtné pro nákladní vozidla od celkové přípustné hmotnosti 7,5 tun. Ostatní vozidla tu zatím mohou používat dálnice, mosty, tunely atd.  bezplatně. Ve zbytku Evropy to vypadá jinak: V téměř všech evropských zemích musí nákladní i osobní vozidla a motocykly minimálně na některých trasách platit mýtné. Aktuální tabulka mýtného Vám prozradí trasy, na kterých v Německu platí povinnost úhrady mýtného pro nákladní vozidla.

Právě řidiči pravidelné a dálkové dopravy musejí na své jízdě svým nákladním vozidlem zpravidla projet mnoho mýtnic. Pro zákazníky společnosti UTA bude vyúčtování mýtného nyní ještě jednodušší než kdy předtím: Znamená to jednoduchý a rychlý průjezd mýtnicemi a mnoho atraktivních prémií a slev na mýtném v několika evropských zemích!

Rychlé a bezhotovostní vyúčtování mýtného pro nákladní vozidla

Elektronické systémy evidence mýtného již několik let urychlují platby mýtného nákladních vozidel na evropských silnicích. S pomocí palubních jednotek „On-Board Unit“ (krátce: OBU) od společnosti UTA odpadají řidičům nákladních vozidel dlouhé čekací doby na mýtnicích a nákladné hotovostní platby. Namísto toho se mýtné při průjezdu mýtnicí automaticky zaeviduje a vyúčtuje prostřednictvím elektronických přístrojů namontovaných v nákladním vozidle. Šetříte tak peníze, nervy a především hodně času!

S řešením EETS pro celou Evropu

Ve spolupráci se společností Telepass nabízí společnost UTA od tohoto roku jednotné řešení vyúčtování mýtného pro Francii, Španělsko, Portugalsko, tunel Liefkenshoek, ale také pro Itálii a Polsko. Box BroBizz® slouží jako interoperabilní řešení pro Skandinávii (Dánsko, Švédsko, Norsko). Dále UTA plánuje u řešení EETS pro Evropu ještě více – na konci roku 2017 se přidá např. Rakousko.

Již od roku 2007 pracuje společnost UTA nepřetržitě na plošném univerzálním řešení pro všechny evropské mýtné systémy. Dosud jsou k dispozici tři různá řešení. UTA MultiBox®, který od roku 2016 funguje jako řešení EETS v systému Viapass, umožňuje nekomplikovanou úhradu mýtného při průjezdu Francií, Španělskem, Portugalskem a tunelem Liefkenshoek.

Kromě toho bude první čtvrtletí roku 2018 ve znamení inovace: Společnost UTA plánuje zcela nové, technologicky prvotřídní řešení palubní jednotky OBU, které se zase o kousek víc blíží k cíli jediného celoevropského řešení EETS pro všechny země - UTA One®.

EETS – co je to?

EETS je zkratka pro „evropské elektronické mýtné služby“. Cílem EETS je zjednodušit řidičům přístup ke zpoplatněné evropské silniční síti tím, že bude zapotřebí pouze jediná smlouva a pouze jediná palubní jednotka (OBU) od jednoho poskytovatele EETS. Na cestě k této interoperabilitě bude zapotřebí vytvořit různé právní a komerční rámcové podmínky. Společnost UTA přitom převzala vedoucí úlohu.

Zaregistrujte svou firmu a své řidiče nyní u společnosti UTA a profitujte v budoucnosti z atraktivních služeb a slev na mýtném, tankování nebo servisech!

V případě otázek ohledně mýt jsme Vám plně k dispozici.

Kontakt

Kontakt

Symbol služba zpětného zavolání Využijte naší bezplatné služby zpětného zavolání

Symbol UTA Servicehotline číslo společnosti UTA
+420 270 006 300

Symbol Non-stop havarijní služba Non-stop havarijní služba
bez poplatků:
00800 - 88 27 37 84
Přehled telefonních čísel zde

Symbol Non-stop služba blokace karet Non-stop služba blokace karet
bez poplatků:
00800 - 88 226 226
nebo:
+49 6027 509-666

Symbol Non-stop Mercedes-Benz Service Mercedes-Benz Service 24h
Přehled telefonních čísel zde

Symbol E-Mail E-Mail: service@uta.com

Symbol Kontakt Kontakt

Symbol UTA vyhledávač stanic UTA vyhledávač stanic