Pohodlné vyúčtování mýtného v Polsku pomocí UTA karty

V Polsku byl zaveden v červenci 2011elektronický systém na výběr mýtného pro vozidla > 3,5 t. Do této kategorie vozidel patří i autobusy, které mají, nezávisle na celkové hmotnosti, více než devět míst k sezení (včetně řidiče). Tato vozidla musí uhradit mýtné prostřednictvím palubní jednotky (OBU).

Tato vozidla musí být k jízdě na dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích 1. třídy, které jsou zpoplatněny mýtným, vybavena přístrojem na mýtné (viaBOX). Evidence mýtného je založena na systému, který umožňuje komunikaci přístroje na mýtné s mýtnými branami pomocí mikrovlnné technologie.

Pro vyúčtování mýtného pomocí UTA karty můžete zvolit mezi 2 smluvními variantami:

Varianta Post Pay (následného placení)
ViaBOX si můžete vyzvednout na některém z prodejních míst v Polsku. Pomocí karty UTA pak mýtné jednoduše uhradíte zpětně. Na Vaší faktuře bude vyúčtované mýtné zobrazeno jako obvykle na oddělené pozici.

Varianta Pre Pay (placení předem)
Tímto postupem si můžete ve viaBOXu vybrat úhradu mýtného předem prostřednictví systému servisních karet UTA.

V obou případech ale vybírá polský provozovatel výběru mýtného viaTOLL za každý registrovaný viaBOX kauci ve výši cca 30 Euro (120 PLN). Tu je taktéž možno bez problémů vyúčtovat pomocí karty UTA.

Vaše výhody jedním pohledem:

  • Likvidita: Jako zákazník společnosti UTA nejste povinen předkládat provozovateli výběru mýtného žádnou zvláštní bankovní záruku. Námi nabízená lhůta splatnosti Vám navíc přináší výhodu atraktivnější likvidity.
  • Plné služby: Mýtné můžete zcela jednoduše a pohodlně vyúčtovat pomocí karty UTA. Veškeré nutné administrativní úkony převezmeme za Vás.
  • Transparentnost: Vyúčtování obdržíte jako vždy kompletní. Vaše jízdní data budou uvedena v přehledných položkách, vyhodnocení v elektronické formě je možné získat pomocí našeho software UTA Drive & Save® Pro správu vozového parku.
  • Aktuální informace: O důležitých a aktuálních informacích, které se týkají mýtného, Vás budeme pravidelně informovat.

Řešení EETS – UTA je připravena na spuštění!

V souvislosti s otevíráním dalších mýtných systémů poskytovatelům interoperabilních řešení („EETS Provider“) bude nabídka společnosti UTA nepřetržitě rozšiřována.

Kontakt

Symbol služba zpětného zavolání Využijte naší bezplatné služby zpětného zavolání

Symbol UTA Servicehotline číslo společnosti UTA
+420 270 006 300

Symbol Non-stop havarijní služba Non-stop havarijní služba
bez poplatků:
00800 - 88 27 37 84
Přehled telefonních čísel zde

Symbol Non-stop služba blokace karet Non-stop služba blokace karet
bez poplatků:
00800 - 88 226 226
nebo:
+49 6027 509-666

Symbol Non-stop Mercedes-Benz Service Mercedes-Benz Service 24h
Přehled telefonních čísel zde

Symbol E-Mail E-Mail: service@uta.com

Symbol Kontakt Kontakt

Symbol UTA vyhledávač stanic UTA vyhledávač stanic