Nový mýtný systém v Maďarsku

Systém dálničních známek v Maďarsku byl 01. července 2013 nahrazen mýtným v závislosti na délce trasy (HU-GO) pro vozidla nad 3,5t. Silniční síť s povinností placení mýtného zahrnuje dálnice, rychlostní silnice a hlavní silnice. Pro autobusy a vozidla do 3,5t zůstává systém dálničních známek nadále v platnosti.

Nový mýtný systém je v prvé řadě založen na zúčtování trasy pomocí platby předem. Při zúčtování je nutno uvést následující údaje:

  • Začátek a cíl trasy
  • Registrační značka vozidla
  • Mezinárodní značka
  • Emisní třída
  • Počet náprav
  • Přípustná maximální hmotnost

Úsekový lístek pro plánovanou trasu je v každém případě nutno získat před použitím silničního úseku podléhajícímu platbě mýtného a tento zaručuje pouze jednorázové oprávnění k použití výlučně naplánované jízdní trasy. 

Výše mýtného je závislá na použité kategorii silnice, délce trasy, kategorii vozidla a emisní třídě vozidla.

Trasa jízdy může být plánována a zúčtována předem na terminálech (kioscích) distribučních míst po celé zemi a na čerpacích stanicích. Lístky pro plánovanou trasu je možné získat prostřednictvím Vaší karty UTA Full Service Card na více než 550 vybraných čerpacích stanicích, kde se přijímají karty UTA a exkluzivně na hraničních úřadech firmy Royal Sped.

Dále si můžete svůj lístek předem rezervovat na internetu a tento vyzvednout na čerpací stanici, kde se přijímají karty UTA nebo na hraničním úřadě firmy Royal Sped.

Kromě použití lístku je možné mýtné zúčtovat prostřednictvím předplacené OBU. Palubní jednotku je možno získat přímo na prodejních místech v Maďarsku pomocí karty UTA Full Service Card. Kupní cena palubní jednotky činí přibližně 160 – 180 Euro a kupní cena se při odevzdání nevrací. Před prvním použitím palubní jednotky je nutno učinit registraci na www.hu-go.hu. 

Řešení EETS – UTA je připravena na spuštění!

V souvislosti s otevíráním dalších mýtných systémů poskytovatelům interoperabilních řešení („EETS Provider“) bude nabídka společnosti UTA nepřetržitě rozšiřována.

Kontakt

Symbol služba zpětného zavolání Využijte naší bezplatné služby zpětného zavolání

Symbol UTA Servicehotline číslo společnosti UTA
+420 270 006 300

Symbol Non-stop havarijní služba Non-stop havarijní služba
bez poplatků:
00800 - 88 27 37 84
Přehled telefonních čísel zde

Symbol Non-stop služba blokace karet Non-stop služba blokace karet
bez poplatků:
00800 - 88 226 226
nebo:
+49 6027 509-666

Symbol Non-stop Mercedes-Benz Service Mercedes-Benz Service 24h
Přehled telefonních čísel zde

Symbol E-Mail E-Mail: service@uta.com

Symbol Kontakt Kontakt

Symbol UTA vyhledávač stanic UTA vyhledávač stanic