UTA dále rozšiřuje působnost na východoevropském trhu

  • Společnost UTA získává většinu ve společnosti poskytující tankovací karty Timex Card SP. z o.o.
  • Další budování obchodní činnosti v Polsku, Baltských státech a na Ukrajině

Kleinostheim – 12. ledna 2018. Společnost UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) převzala 51 procent podílů polské distribuční společnosti Timex Card SP. z o.o. a realizovala tím největší akvizici v dějinách firmy. Díky tomu má poskytovatel služeb mobility přímou silnou přítomnost v Polsku, Baltských státech a na Ukrajině.

Polská společnost Timex Card SP z o.o. reprezentuje od nynějška společnost UTA na polském, estonském, lotyšském, litevském a ukrajinském trhu. Paralelně s tímto převzetím posiluje poskytovatel služeb mobility nyní také svou obchodní činnost v Bulharsku prostřednictvím budování vlastní organizace. Nákupem podílů rozšiřuje společnost UTA svou přítomnost ve střední a východní Evropě a může efektivněji pracovat na vývoji svých produktů v tomto regionu s vysoce dynamickým růstem. Přece jen Polsko, jeden z předních evropských trhů mezinárodní přepravy, a Baltské státy představují téměř 35 procent evropského trhu nákladní přepravy (vztaženo na tunu na kilometr). „Díky této transakci jsme ještě blíže zákazníkovi a můžeme ještě rychleji nabízet nové produkty a služby“, vysvětluje Volker Huber, předseda vedení společnosti UTA. „V souvislosti s tím bychom prostřednictvím koupě také chtěli zvýšit náš podíl na trhu u živnostníků poskytujících přepravní služby a současně u osobních a užitkových vozidel do 3,5 tuny.“ V současné době využívá řešení společnosti UTA, která zahrnují vedle rozmanitých služeb v oblasti mobility také interoperabilní mýtná řešení a zajišťují přístup k síti více než 55 000 akceptačních míst, v šesti zemích asi 1 800 dopravců.

„V souladu s naší strategií vývoje v oblasti řešení pro flotily a řešení mobility, jejímž cílem je mimo jiné rozšíření distribuce řešení UTA, nám tyto transakce umožní rychleji budovat naši přítomnost na trzích se silným růstem“, říká Antoine Dumurgier, Chief Operating Officer společnosti Edenred Fleet & Mobility Solutions. Z převzetí však bude profitovat nejen UTA, ale také polská distribuční společnost Timex Card: „Prostřednictvím kombinace silné přítomnosti na trhu společnosti Edenred s vysoce kvalitními řešeními společnosti UTA a dlouholetými zkušenostmi v oboru společnosti Timex Card získáme významný prostředek pro využití nových šancí“, vysvětluje Andrzej Sklodowski, Chief Executive Officer u společnosti Timex Card. Polská distribuční společnost působí již více než 25 let na polském trhu a již více než deset let v Baltských státech a na Ukrajině.


Zde naleznete ke stažení tiskové prohlášení a odpovídající obrazový materiál:

Kontakt

Symbol služba zpětného zavolání Využijte naší bezplatné služby zpětného zavolání

Symbol UTA Servicehotline číslo společnosti UTA
+420 270 006 300

Symbol Non-stop havarijní služba Non-stop havarijní služba
bez poplatků:
00800 - 88 27 37 84
Přehled telefonních čísel zde

Symbol Non-stop služba blokace karet Non-stop služba blokace karet
bez poplatků:
00800 - 88 226 226
nebo:
+49 6027 509-666

Symbol Non-stop Mercedes-Benz Service Mercedes-Benz Service 24h
Přehled telefonních čísel zde

Symbol E-Mail E-Mail: service@uta.com

Symbol Kontakt Kontakt

Symbol UTA vyhledávač stanic UTA vyhledávač stanic