Dálniční známka pro nákladní automobily pohybující se po Spojeném království s platností od 01.04.2014

Dálniční známka pro nákladní automobily pohybující se po Spojeném království s platností od 01.04.2014

  • Pro nákladní automobily s přípustnou celkovou hmotností nad 12 tun, které nejsou ve Spojeném království registrovány
  • První metoda rezervace dálniční známky přímo přes internet
  • Možnost platby prostřednictvím karetního systému UTA

Kleinostheim/Main – 25.02.2014. Od 01.04.2014 bude ve Spojeném království (Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko) vybírán nově poplatek za užívání komunikací. Vztahovat se bude na nákladní automobily s přípustnou hmotností nad 12 tun, jež nejsou ve Spojeném království registrovány. Tento poplatek za užívání veškerých veřejných komunikací je splatný předem. Od 17.03.2014 bude provozovatelem, společností Northgate, zprovozněn portál, který umožní rezervace denní, týdenní, měsíční anebo roční dálniční známky. Zákazníci společnosti UTA si tak mohou od tohoto data rezervovat dálniční známku pro platné období, které začíná 01.04.2014.

Jedná se o elektronické dálniční známky, které se zúčtovávají přímo v systému provozovatele. Potvrzení o platbě jsou zasílána buď formou SMS anebo přímo na mailovou adresu. Kontroly vozidel budou probíhat na komunikacích, za jejichž užívání je placeno mýtné. 

A to elektronickou cestou, pomocí kamer, které prověří oprávnění vozidla prostřednictvím kontroly poznávací značky v systému provozovatele. Společnost UTA nabízí ve spolupráci se společností Northgate svým řidičům, kteří tyto komunikace často využívají, první kompletní internetový systém pro rezervaci dálničních známek online. Rezervace tak bude výrazně jednodušší, přístup k výhodným dlouhodobým dálničním známkám pak komfortnější a bez rizika: Zpětně uhrazeny mohou být jen ty dálniční známky, které byly pořízeny prostřednictvím tohoto systému.

Společnost UTA nabízí svým zákazníkům jak obvyklé kompetentní služby, tak i podporu při zřízení online přístupu.

Po zprovoznění systému budou zákazníkům k dispozici prodejní místa dálničních známek i na trajektech do Spojeného království a na čerpacích stanicích mimo území Spojeného království. I na těchto místech bude akceptována rezervace dálničních známek prostřednictvím karetního systému UTA.
Po zprovoznění systému budou zákazníkům k dispozici prodejní místa dálničních známek i na trajektech do Spojeného království a na čerpacích stanicích mimo území Spojeného království. I na těchto místech bude akceptována rezervace dálničních známek prostřednictvím karetního systému UTA:

Kontakt

Symbol služba zpětného zavolání Využijte naší bezplatné služby zpětného zavolání

Symbol UTA Servicehotline číslo společnosti UTA
+420 270 006 300

Symbol Non-stop havarijní služba Non-stop havarijní služba
bez poplatků:
00800 - 88 27 37 84
Přehled telefonních čísel zde

Symbol Non-stop služba blokace karet Non-stop služba blokace karet
bez poplatků:
00800 - 88 226 226
nebo:
+49 6027 509-666

Symbol Non-stop Mercedes-Benz Service Mercedes-Benz Service 24h
Přehled telefonních čísel zde

Symbol E-Mail E-Mail: service@uta.com

Symbol Kontakt Kontakt

Symbol UTA vyhledávač stanic UTA vyhledávač stanic