Edenred pokračuje v geografické a finanční expanzi v oblasti evropských flotilových řešení a řešení mobility

Kleinostheim/Paříž – 12. ledna 2018. Společnost UTA rozšiřuje prostřednictvím akvizice poskytovatele tankovacích karet svou působnost na trhu o šest dalších východoevropských zemí. Současně zvyšuje společnost Edenred svůj podíl ve společnosti UTA na 83 procent.

Budování přítomnosti na východoevropském trhu
Společnost Edenred, přední světový poskytovatel řešení transakcí pro firmy, zaměstnance a obchodníky, koupila prostřednictvím své německé dceřiné společnosti UTA 51procentní podíl v polské distribuční společnosti Timex Card, která působí také na Ukrajině a v Baltských státech. Paralelně s převzetím zahajuje společnost UTA svou obchodní činnost v Bulharsku. Řešení společnosti UTA, která zaručují přístup k síti více než 55 000 akceptačních míst, využívá asi 1 800 dopravců v šesti zemích.

Tyto transakce posílí postavení společnosti UTA – druhého největšího poskytovatele palivových karet s celoevropskou působností – ve východní Evropě a přitom pomůže prosadit rychlejší rozvoj nabídky v tomto velmi dynamickém regionu. Polsko – přední evropský trh mezinárodní přepravy – a Baltské státy představují téměř 35 procent evropského trhu nákladní přepravy (vztaženo na tunu na kilometr).

Společnost Edenred je ve východní Evropě již etablována zejména prostřednictvím nabídky naturálních požitků a akvizicemi se snaží o přeměnu, která je součástí strategie „Fast Forward“: Cílem přitom je vybudování vyváženějšího geografického profilu a diverzifikace obchodních činností skupiny.

„V souladu s naší strategií vývoje v oblasti řešení pro flotily a řešení mobility, jejímž cílem je mimo jiné rozšíření distribuce řešení UTA, nám tyto transakce umožní rychleji posílit naši přítomnost na trzích se silným růstem“, říká Antoine Dumurgier, Chief Operating Officer společnosti Edenred Fleet & Mobility Solutions.

„Díky převzetí většinového podílu ve společnosti Timex a zahájení naší činnosti v Bulharsku se UTA posune ještě blíže zákazníkům a bude tak schopna urychlit vývoj výběru produktů a služeb“, říká Volker Huber, Chief Executive Officer společnosti UTA.

„Prostřednictvím kombinace silné přítomnosti na trhu společnosti Edenred s širokým záběrem vysoce kvalitních řešení společnosti UTA a zkušenostmi v oboru společnosti Timex Card – firmy, která jako distributor působí již více než 25 let na polském trhu a již více než deset let v Baltských státech a na Ukrajině – získáme významný prostředek pro využití nových šancí”, vysvětluje Andrzej Sklodowski, Chief Executive Officer u společnosti Timex Card.
Edenred zvyšuje svůj podíl ve společnosti UTA na 83 procent
Po uplatnění opce ze strany skupiny Daimler Gruppe na prodej 15procentního podílu ve společnosti UTA se podíl společnosti Edenred zvýšil na 66 procent. Také společnost Hermes Mineralöl GmbH, spoluzakladatel a menšinový podílník společnosti UTA, informovala skupinu o svém záměru prodat prostřednictvím uplatnění opce 17procentní  podíl. Nákup je předložen ke schválení u kompetentních úřadů pro ochranu hospodářské soutěže. Uzavření transakce se očekává v prvním čtvrtletí roku 2018. Po provedení obou transakcí bude společnost Edenred držet ve společnosti UTA podíl ve výši 83 procent.

Z finančního hlediska vstupují kupní smlouvy v platnost se zpětným účinkem od 1. ledna 2017. Vzhledem k tomu, že transakce spadá do rámce rezerv první poloviny roku 2017, očekává se pozitivní vliv na netto výsledek roku 2017 a podíl koncernu. Kromě toho se neočekává žádný vliv na konsolidované netto zadlužení v roce 2018.

Celkem transakce představují vyplacenou částku ve výši asi 180 milionů eur.


Zde naleznete ke stažení tiskové prohlášení a odpovídající obrazový materiál:

Kontakt

Symbol služba zpětného zavolání Využijte naší bezplatné služby zpětného zavolání

Symbol UTA Servicehotline číslo společnosti UTA
+420 270 006 300

Symbol Non-stop havarijní služba Non-stop havarijní služba
bez poplatků:
00800 - 88 27 37 84
Přehled telefonních čísel zde

Symbol Non-stop služba blokace karet Non-stop služba blokace karet
bez poplatků:
00800 - 88 226 226
nebo:
+49 6027 509-666

Symbol Non-stop Mercedes-Benz Service Mercedes-Benz Service 24h
Přehled telefonních čísel zde

Symbol E-Mail E-Mail: service@uta.com

Symbol Kontakt Kontakt

Symbol UTA vyhledávač stanic UTA vyhledávač stanic