Společnost UTA přebírá obchodní oblast Road Account od AirPlus International

Společnost UTA si buduje svoji pozici na evropském trhu v oblasti mýtného/společnost AirPlus International se více zaměřuje na hlavní obor činnosti

Kleinostheim/Neu-Isenburg, 20. listopadu 2018 – Společnost UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA), vedoucí poskytovatel tankovacích karet mnoha značek a dceřiná společnost pařížské skupiny Edenred, přebírá portfolio zákazníků specialisty na vyúčtování Road Account od AirPlus International. Dosud nabízela společnost AirPlus pod značkou Road Account řešení vyúčtování mýtného za nákladní vozidla, chce se však v budoucnu soustředit zcela na obor hlavní činnosti Business Travel Management. Společnost UTA umožňuje převzetí a rozšíření portfolia zákazníků na dynamickém evropském trhu a otevírá nové možnosti prodeje pro dodatečné servisní výkony.

Road Account bude své zákazníky v plném rozsahu zásobovat nejprve tak, jak jsou zvyklí. Postupně pak budou zákazníci zcela převedeni na odpovídající řešení společnosti UTA. Nehledě na současná řešení Road Account budou moci zákazníci v budoucnu využívat integrovaná a celoevropská řešení společnosti UTA, aby mohli zúčtovat pohonné látky, mýtné i údržbu v jedné síti s téměř 60.000 partnery ve 40 evropských zemích.

Společnost UTA přebírá rovněž pracovníky týmu Road Account, a podpoří tak kontinuální péči současnými kontaktními osobami. „Těšíme se z úspěchu transakce", řekl Patrick W. Diemer, předseda vedení u AirPlus. „Se společností UTA jsme nalezli nejen vedoucího poskytovatele na trhu s jasnou vizí do budoucna, ale i podnik sídlící v regionu, který nabízí pracovníkům Road Account perspektivní a atraktivní pracovní místa. Zákazníkům Road Account zaručí převzetí vysokou kvalitu servisu a přístup k širší nabídce služeb“, tolik Diemer.

„Jsme již nyní připraveni na to, poskytnout zákazníkům Road Account nový, spolehlivý domov. Pro rozmanité požadavky našich zákazníků na mobilitu již připravujeme optimální řešení“, doplnil Volker Huber, CEO společnosti UTA. „Jsme k dispozici s ještě větším týmem a ještě rozsáhlejší péčí i naším celkovým spektrem služeb z oblasti mýtného, paliv a vrácení daně. Tato akvizice je dalším významným krokem v našem růstu a výrazně posiluje naše postavení na trhu v Evropě.“

Evropský trh v oblasti mýtného stále roste, obzvláště v Německu, nejdůležitějším trhu Evropy, kde se síť silnic podléhající platbě za použití pro nákladní vozidla více než zdvojnásobila na základě nedávno provedeného rozšíření mýtného na veškeré spolkové silnice. Při příjmech 4,8 miliard eur za mýtné v roce 2017 odhaduje BMVI celkový potenciál německého trhu v oblasti mýtného do roku 2022 na více než sedm miliard eur.

Společnost UTA zaujímá na evropské úrovni druhé místo mezi specialisty na tankovací karty více značek, řešení pro mýtné a údržbu. Poskytovatel mobility docílil v roce 2017 více než 40 procent svého obratu díky mýtnému a prodeji dalších služeb s přidanou hodnotou. Díky převzetí zákazníků Road Account tak společnost UTA posílila svoji pozici na silně expandujícím trhu.

Road Account byla založena v roce 2007 a se svými 2.500 zákazníků obzvláště v Německu a velkou odbytovou sítí ve východní Evropě docílila v roce 2017 hospodářského výsledku více než čtyři miliony eur.

O podnicích:

Společnost UNION TANK Eckstein GmbH & Co. KG (UTA) patří k předním poskytovatelům tankovacích a servisních karet v Evropě. Prostřednictvím systému karet UTA mohou firemní zákazníci nezávisle a bezhotovostně tankovat na více než 59 000 akceptačních stanicích ve 40 evropských zemích a využívat další služby na cestách. Patří k nim mimo jiné vyúčtování mýtného, servisů, služby asistence při nehodách a odtahové služby a rovněž vracení DPH a spotřební daně. Většinovým vlastníkem firmy, kterou v roce 1963 založil Heinrich Eckstein, je společnost Edenred SA (83 procent). Společnost Edenred ovládá celosvětový trh v oblasti platebních služeb pro firmy, zaměstnavatele a obchodní partnery. V roce 2017 byl vytvořen objem obchodu více než 26 miliard eur, z toho 78 % prostřednictvím digitálních formátů. Služby společnosti Edenred tvoří jedinečnou síť pro 44 milionů zaměstnanců, 770 000 podniků a veřejných institucí, jakož i 1,5 milionů obchodních partnerů. Rodina Eckstein má 17procentní podíl ve společnosti UTA. Společnost UTA získala renomovanou cenu za image odborného časopisu VerkehrsRundschau v kategorii „Tankovací karty“, která se uděluje každé dva roky na základě nezávislé studie trhu prováděné Institutem pro výzkum trhu Kleffmann. www.uta.com

AirPlus je vedoucím mezinárodním poskytovatelem řešení pro denní management obchodních cest. 51.000 firemních zákazníků sází při placení a hodnocení svých obchodních cest na AirPlus. Pod značkou AirPlus International jsou prodávány výrobky a služby po celém světě. AirPlus Company Account je nejúspěšnější účet pro vyúčtování v rámci UATP. Další informace naleznete na internetu na www.airplus.com.

Kontakty:

Stefan Horst, Head of Marketing
Heinrich-Eckstein-Straße 1
63801 Kleinostheim/Main
Telefon: +49 (0) 60 27 509-106
E-mail: stefan.horst@uta.com
Internet: www.uta.com
Sledujte společnost UTA na Twitteru: www.twitter.com/UTA_DEU

Michael Wessel
AirPlus International
Dornhofstraße 10
63236 Neu-Isenburg
Telefon: + 49 (0) 61 02 204-6410
Fax: + 49 (0) 61 02 204-776410
E-mail: communications@airplus.com
Internet: www.airplus.com

Vytištění zdarma, doklad na vyžádání.

Kontakt

Symbol služba zpětného zavolání Využijte naší bezplatné služby zpětného zavolání

Symbol UTA Servicehotline číslo společnosti UTA
+420 270 006 300

Symbol Non-stop havarijní služba Non-stop havarijní služba
bez poplatků:
00800 - 88 27 37 84
Přehled telefonních čísel zde

Symbol Non-stop služba blokace karet Non-stop služba blokace karet
bez poplatků:
00800 - 88 226 226
nebo:
+49 6027 509-666

Symbol Non-stop Mercedes-Benz Service Mercedes-Benz Service 24h
Přehled telefonních čísel zde

Symbol E-Mail E-Mail: service@uta.com

Symbol Kontakt Kontakt

Symbol UTA vyhledávač stanic UTA vyhledávač stanic