Mýtné pro nákladní vozidla ve Velké Británii

Od 1. dubna 2014 byla zavedena pro všechna nákladní vozidla od celkové hmotnosti 12 t, která nejsou registrována ve Spojeném království, daň založená na čase. Tato daň musí být uhrazena před vjezdem do země přes online portál pro všechny veřejné britské silnice.

Od nynějška máte prostřednictvím své karty UTA Full Service Card možnost Vaše vozidla registrovat a objednat si denní, týdenní, měsíční nebo roční dálniční známky. Webový portál provozovatele mýtného Northgate je Vám k dispozici na následujícím odkazu.

Mýtné pro nákladní vozidla Velká Británie; mýtné pro nákladní vozidla Spojené království

Jako podporu pro naše zákazníky jsme v zákaznické oblasti UTA dali k dispozici návod pro objednávku přes webový portál Northgate. Najdete ho v sekci služby Plus.

Zákaznická oblast UTA

Po Vašem objednání obdržíte potvrzení pomocí SMS nebo mailem. Storna a vracení již objednaných dálničních známek (pouze celé měsíce z víceměsíčních nebo ročních dálničních známek) je možné pouze u registrovaných uživatelů. Dále jsou na webovém portálu uloženy Vaše údaje o vozidle a způsobu platby pro další objednávku.

Objednávku na webovém portálu je možno provést na trajektech, na některých čerpacích stanicích nebo truck stopech. Přitom Vám pomohou pracovníci – takzvaní agenti – které snadno poznáte podle bundy s kapucí s logem HGV Levy. Tam, kde je Vaše karta UTA přijímána, vidíte zde:

Distribuční místa HGV LEVY (poplatek za těžká nákladní vozidla)

Protože se jedná o elektronickou dálniční známku, která je uložena přímo v systému provozovatele, není nutno mít ji na vozidle.

Poplatek je kromě časového období závislý na druhu vozidla, počtu náprav a hmotnosti.

Probíhá automatická kontrola pomocí rozpoznávání registračních značek vozidla a také se provádí kontrola na trajektech. Při nesrovnalostech (chybějící dálniční známka, chybná tarifní skupina) jsou údaje o vozidle předávány exekučnímu úřadu. Za delikt náleží peněžitá pokuta ve výši 300 liber (ca. 360 Euro). Pokud peněžitá pokuta nemůže být uhrazena, vozidlo se zabavuje.Toto může vést ke značným prodlevám v dodávce a dodatečně musí být složena kauce ve výši 300 liber.

Pro všechny dotazy k tomuto tématu jsme Vám rádi k dispozici. Naši spolupracovníci Vám rádi pomohou na čísle +49 (0) 6027/509 617.

Dále se můžete při dotazech ohledně objednávky informovat na vícejazyčné zákaznické lince firmy Northgate na čísle +44 33 0101 3725. 

Řešení EETS – UTA je připravena na spuštění!

V souvislosti s otevíráním dalších mýtných systémů poskytovatelům interoperabilních řešení („EETS Provider“) bude nabídka společnosti UTA nepřetržitě rozšiřována.

Kontakt

Symbol služba zpětného zavolání Využijte naší bezplatné služby zpětného zavolání

Symbol UTA Servicehotline číslo společnosti UTA
+420 270 006 300

Symbol Non-stop havarijní služba Non-stop havarijní služba
bez poplatků:
00800 - 88 27 37 84
Přehled telefonních čísel zde

Symbol Non-stop služba blokace karet Non-stop služba blokace karet
bez poplatků:
00800 - 88 226 226
nebo:
+49 6027 509-666

Symbol Non-stop Mercedes-Benz Service Mercedes-Benz Service 24h
Přehled telefonních čísel zde

Symbol E-Mail E-Mail: service@uta.com

Symbol Kontakt Kontakt

Symbol UTA vyhledávač stanic UTA vyhledávač stanic